دانلود کتاب ماموریت برای وطنم

دانلود کتاب ماموریت برای وطنم

نسخه های اندروید (APK) , آیفون و اندروید (EPUB) و نسخه کامپیوتر (pdf)

نویسنده : محمد رضا شاه پهلوی

تعداد صفحات: 594

 

خلاصه کتاب

ماموریت برای وطنم کتابی است به قلم اعلیحضرت همایون محمد رضا شاه پهلوی که در سال ۱۳۳۹ نوشته شد و نخستین بار در سال ۱۳۴۰ به انگلیسی به چاپ رسید.

شاهنشاه ایران سیاستمداری بی همانند در دنیا است. فرزند یک امیر ارتش است که در سال ۱۳۰۷ تاجگذاری کرد و ایران نوین را بنیاد نهاد. اعلیحضرت محمدرضا شاه پهلوی آریامهر با دقت از سوی پدر تاجدار خود برای خویشکاری‌های آینده خود آماده شده بود.

در درازای جنگ جهانی دوم که دو کشور استعماری شوروی و انگلستان، کشور ایران را با وجود این که اعلام بی طرفی کرده بود را اشغال کردند. استالین خواستار برکناری رضا شاه بزرگ و برانداختن شاهنشاهی در ایران شد. سرانجام در روز ۲۵ شهریور ماه ۱۳۲۰ رضا شاه بزرگ ناچار به کناره‌گیری از شاهنشاهی ایران شد. ولیعهد نو جوان ایران در بیست و یک سالگی در بحرانی‌ترین روزهای کشور ایران جانشین پدر شد. پس از پایان جنگ جهانی دوم، استقلال کشور ایران بر جای ماند، ولی گفتگوها درباره نفت که مصدق قاجار عامل انگلیس، با « موازنه منفی » به راه انداخت فضای سیاسی را پر کرد. ورشکستگی سیاسی و اقتصادی دستاورد نخست وزیری مصدق و کودتای مصدق در روز ۲۵ امرداد ماه ۱۳۳۲ با جزییات و خیانت‌های مصدق به کشور ایران در این کتاب آمده است.

 

لینک دانلود

Incoming search terms:

  • دانلود کتاب ماموریت برای وطنم با لینک مستقیم
  • دانلود کتاب ماموریت برای وطنم
  • دانلود کتاب مأموریت برای وطنم محمدرضا شاه پهلوی
  • دانلود رایگان کتاب ماموریت برای وطنم pdf

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.